Czyścimy wszystkie konstrukcje, elementy wykonane z metali (maszyny, elementy konstrukcyjne hal, mostów, słupy wysokiego napięcia itp.). Usuwamy rdzę, warstwy utlenione, stare powłoki farb, lakierów. Strumieniowo czyścimy bez uszkodzenia powierzchni z np. warstwy ocynku. Po oczyszczeniu nakładamy nowe warstwy farb, lakierów.

Sodablast Systems stosowany przez FxBlast pozwala na stosowanie sody w mixie wodnym. Połączenie czyściwa i wody w stosunku 1:1, praktycznie całkowicie niweluje pylenie, towarzyszące oczyszczaniu na sucho.

Soda oczyszczona (proszek do pieczenia) jest materiałem nietoksycznym, bezpiecznym dla żywności, w 100% rozpuszczalnym w wodzie i bezpiecznym dla środowiska. Jest zatwierdzona przez USDA, FDA do urządzeń przetwarzających w przemyśle spożywczym, produkcji napojów i w mleczarstwie.

W zawiązku z tym wszędzie tam, gdzie ważne jest zachowanie czystości i bezpieczeństwa (w przemyśle spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym do czyszczenia linii produkcyjnych, wentylacji, kadzi, zbiorników, elewatorów) można używać sody w procesie oczyszczania strumieniowego.

Usuwanie rdzy, piaskowanie metali, szkiełkowanie aluminium, szkiełkowanie stali kwasoodpornej, piaskowanie konstrukcji stalowych, sodowanie linii przemysłowych.

Czyszczenie konstrukcji stalowych.
Oczyszczanie słupów wysokiego napięcia metodą piaskowania